Top

Blog

ITpolska NEWS / Blog

Każda osoba chcąca wypromować swoją stronę internetową w sieci doskonale wie o tym, iż wśród najważniejszych czynników prowadzących do osiągnięcia sukcesu znajduje się nie tylko jakość samej witryny, ale także działania zwiększające jej widoczność i popularność. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić sytuację, aby jakakolwiek strona internetowa mogła przyciągnąć użytkowników Internetu bez odpowiednich działań seo, do których zalicza się między innymi pozycjonowanie i optymalizowanie. Zagadnienia związane z działaniami seo są tak popularne (i przede wszystkim niezbędne), iż mogłoby się wydawać, że coraz większa ilość osób posiada na ten temat konieczną wiedzę. Nic bardziej mylnego. Wprawdzie wielu przedsiębiorców i posiadaczy własnych witryn zdaje sobie sprawę z tego, iż pozycjonowanie stron i ich optymalizacja są działaniami obowiązkowymi, to jednak ich wiedza nie do końca pokrywa się z rzeczywistością. Mogą to wykorzystywać nieuczciwe i nierzetelne firmy, które obiecują rzeczy niemożliwe do osiągnięcia. Wśród najpopularniejszych i najczęściej występujących mitów na temat pozycjonowania występuje kilka nieprawdziwych twierdzeń.

Większość współczesnych firm wykorzystuje w swojej strategii marketingowej kampanie Google AdWords, używając jej jako metodę promocji, która jest stabilna i przynosi doskonałe efekty. Pomimo tego część reklamodawców narzeka na brak zwrotu swoich inwestycji, a co za tym idzie niezadowolenie z prowadzonych działań. Być może jest to spowodowane błędami w przeprowadzaniu kampanii Adwords. Toteż warto przyjrzeć się kilku sposobom na podniesienie wartości tego typu działań.

Każda osoba posiadająca własną stronę internetową zdaje sobie sprawę z tego, jak niezwykłą rolę w jej promowaniu odgrywają odpowiednie działania seo – optymalizowanie i pozycjonowanie. Większość czynności skupiających się na reklamie i marketingu internetowym obejmuje działania o szerokim zakresie terytorialnym, które umożliwiają wyszukanie danej witryny bez względu na miejsce zamieszkania. Pozycjonowanie stron internetowych w wymiarze ogólnym jest oczywiście niezwykle ważne, gdyż pozwala na zwiększenie ruchu na danej witrynie. Jednak w niektórych przypadkach warto wykonać pozycjonowanie lokalne, które może przynieść wiele korzyści.