Advanced Analytics and Data Science

14 października 2014 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się druga edycja konferencji Advanced Analytics and Data Science, której patronował SAS Institute. Patronem medialnym jest magazyn IT Polska News.

 

Było to wydarzenie dla przedstawicieli świata nauki i biznesu. Jego celem było zaprezentowanie wyzwań związanych z kształceniem specjalistów posiadających odpowiednie kompetencje analityczne, informatyczne i biznesowe (data scientists) dostosowane do zmieniających potrzeb współczesnej gospodarki. Konferencja organizowana jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie pod honorowym prof. Marka Rockiego – Przewodniczącego Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Wiele polskich uczelni, w tym Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, przechodzi przez proces zmian i adaptacji programów kształcenia do aktualnych realiów rynku. Organizacje chcą wykorzystać możliwości, jakie kryją się za analizą i wizualizacją zalewających ich danych i informacji. Dlatego rośnie znaczenie data science zarówno jako specjalizacji i zawodu, jak i dyscypliny naukowej. Big Data zmienia oblicze biznesu, dlatego firmy potrzebują zaawansowanych technologii i specjalistycznych kompetencji, aby przekształcić dostępne dane w wiedzę zapewniającą im przewagę konkurencyjną.